CYE Petrol A.Ş., FORTUNE 500 listesinde 260'ncı sıraya yükseldi

15.07.2020

FORTUNE 500 verilerine göre CYE Petrol A.Ş., bir önceki yıla kıyasla 20 basamak yükselerek Türkiye nin 260. büyük şirketi olarak listede yerini aldı.

Gemi yakıt ikmali konusunda denizcilik sektöründe bir marka olan CYE Petrol A.Ş., FORTUNE 500 verilerine göre, bir önceki yıla kıyasla 20 basamak yükselerek Türkiye nin 260. büyük şirketi olarak listede yerini aldı. İstanbul un en büyük 139. şirketi olarak sıralanan CYE Petrol, aynı zamanda Türkiye’nin en verimli 21. şirketi ve 17. büyük petrol şirketi olarak listelendi.

Deniz Haber Ajansı'na özel açıklamada bulunan CYE Petrol A.Ş., CEO'su Ali Deniz Eraydın, Türk bunker sektörünün 2019'da yüzde 20 civarında küçüldüğünü kaydederken, CYE Petrol A.Ş.'nin aynı dönemde satışlarının yüzde 15 büyüttüğünü söyledi.

2020 İLK ÇEYREĞİNDE KARLILIK YÜZDE 300 ARTTI

Ali Deniz Eraydın; "Türk bunker sektörü 2019 yılında yüzde 20 civarında küçüldü. CYE Petrol olarak biz aynı süreçte satışlarımızı yüzde 15 büyüttük. Son 15 senede aralıksız büyüme gösteren bunker sektörümüz bir takım donanımsız çevrelerin liyakatsız meslektaşlarımızın lakayt çalışmalarını desteklemeleri sonucu yara almıştır. CYE Petrol olarak liyakatsiz gruplara her zaman mesafeli kaldık. Fazla söze gerek yok. Sonuç ortada. Rakamlar her şeyi açıkça söylüyor. Bunker sektörümüzün ve ikmal unsurlarımızın olumsuz etkilendiği bu süreçte şirketimizin başarılı verilerine ağız tadıyla sevinemedik. Alışkın olduğumuz, Türk ikmal limanı unsurlarıyla topyekün büyüme her zaman tercihimiz ve hedefimiz olmuştur. Verilen hasar maalesef büyük. Bundan sonra zor bir süreç “hepimizi” bekliyor. CYE Petrol Ticaret A.Ş. olarak 2020'nin ilk çeyreğinde karlılığımızı bir önceki seneye göre yüzde 300 artırdık. Petrol fiyatlarında marjinal iniş çıkışlar yaşanan bu süreçte sadece Türkiye de değil aynı zamanda dünyada bu dönemi karlı kapatan birkaç petrol şirketinden birisi olduğumuz düşüncesindeyim. Bu başarımızın sebebinin 2020 düşük kükürtlü yakıtlara geçiş sürecini çok iyi okumamız ve piyasanın esas ihtiyaçlarını doğru zamanlamayla devreye sokmamız olduğu görüşündeyim" diye konuştu.